تاریخچه شمیم اندیشه

شرکت شمیم اندیشه با همکاری کارشناسان خبره در زمینه روشنایی، نورپردازی و انرژی‌های نو در سال ۱۳۷۹ با هدف مشاوره و اجرای پروژه‌های نورپردازی حرفه‌ای در سراسر ایران تاسیس گردید.

با توجه به این که در سال‌های اولیه تاسیس شرکت شمیم اندیشه نیاز به نشر و توسعه فرهنگ نور و روشنایی در کشور احساس می‌شد، این شرکت جهت این امر اقدام به ترجمه و برگردان مطالب آموزشی روشنایی و نورپردازی نمود. همچنین با حضور فعال در دو سمینار نورپردازی و صد ها نمایشگاه ارائه ادوات و تجهیزات نورپردازی، توانست در نشر این امر مهم قدم‌هایی بردارد.

پس از چندی با اخذ نمایندگی از دو کمپانی مهم سازنده تجهیزات نورپردازی حرفه‌ای از کشور ایتالیا سال‌ها به عنوان نمایندگی انحصاری کمپانی های Studio Due و Novalight در ایران به فعالیت پرداخت.

شرکت شمیم اندیشه یکی از شرکت های پیشتاز در امر ترویج استفاده از چراغ های LED در ایران بود که با راه اندازی بخش تحقیق و توسعه برای اولین بار توانست با استفاده از تکنولوژی LED اقدام به طراحی و ساخت ده‌ها نوع چراغ و منابع نوری کم مصرف نماید.

این شرکت با دارا بودن نمایندگی انحصاری از کمپانی‌های معتبر و مطرح سراسر جهان و همچنین تاسیس واحد تخصصی در امر طراحی و تولید چراغ‌های نورپردازی توانسته چراغ‌های به کار رفته در پروژه ها را به صورت اختصاصی برای هر پروژه طراحی و تولید کند تا علاوه بر تناسب با معماری و زیبایی نمای ساختمان و نورپردازی مورد نظر شرکت، مصرف بهینه انرژی و هزینه را با کیفیت بسیار مطلوب برای مصرف کنندگان به ارمغان بیاورد.

یکی از فعالیت‌های این شرکت بهره برداری از انرژی های نو و تجدید پذیر است و با کمک تیم تحقیق و توسعه توانسته پروژه‌های طراحی و اجرای منابع تامین انرژی با کمک انرژی خورشیدی را عملی نماید. باعث افتخار است که در طی فعالیت چند ساله این شرکت، تاکنون ده‌ها شرکت و موسسه نورپردازی به صورت حرفه‌ای از بین همکاران و پرسنل شمیم اندیشه به وجود آمده که همواره با مشارکت و همکاری مستمر با آن‌ها موجب هم‌افزایی گروه کثیری از این موسسات شده است. شرکت های مهمی مانند RGE (آرجی ای)، ماهان، آسیا، نامداران، اورانوس و… از جمله آن‌ها هستند.

حاصل کار ۲۱ ساله شرکت شمیم اندیشه اجرای صدها پروژه ماندگار نورپردازی حرفه‌ای در سراسر کشور است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به نورپردازی میدان آزادی در جشن‌ها و مراسم مختلف، نورپردازی سد کارون۳، نورپردازی برج میلاد در جشن‌ها و مراسم مختلف، نورپردازی ساختمان مرکزی بیمه دانا، نورپردازی ساختمان مرکزی بانک صادرات (برج سپهر) و … اشاره کرد.

برخی از پروژه‌های شمیم اندیشه

افتخارات شمیم اندیشه

محصولات شمیم اندیشه